2019. november 20-án valósult meg az EGYMI Országos Egyesülete szervezésében a Kiskőrösi EGYMI kollektívájának támogatásával immár 23. alkalommal „A jövő útjai…” országos szakmai konferencia.
2019. november 20-án valósult meg az EGYMI Országos Egyesülete szervezésében a Kiskőrösi EGYMI kollektívájának támogatásával immár 23. alkalommal „A jövő útjai…” országos szakmai konferencia.
A rendezvényre az ország különböző pontjairól 53 köznevelési intézményből 144-en (intézményvezetők és pedagógusok) érkeztek. A mottó ez alkalommal „Kreativitás-Együttműködés-Rugalmasság” volt. Ezekre a jövőt álló képességekre igen nagy szükség van felgyorsult világunkban, hiszen a köznevelési intézményekben a változások kezelését gyorsan és hatékonyan kell megvalósítani ahhoz, hogy hosszú távon eredményes és magas színvonalú szakmai munka valósuljon meg.
A program hagyományosan bemutató órákkal/foglalkozásokkal kezdődött 9 órakor. Óvodától, általános iskola alsó és felső tagozatán át a készségfejlesztő iskoláig vehettek részt ezeken az érdeklődők. Az intézményben óvodától a felső tagozatig a Lépésről lépésre programmal történik a nevelő-oktató munka. A kooperatív tanulás, a projektoktatás, a tanulói portfólió mind olyan tanulásszervezési eljárások, amelyet biztonsággal és hatékonyan alkalmaznak az intézmény pedagógusai. Készségfejlesztő iskolában a kutyával asszisztált óra tartott nagy érdeklődésre számot.
A plenáris előadások sorozata 10 órakor kezdődött. Ez alkalommal a köszöntő műsor a Kiskőrösi EGYMI 5. osztályos tanulója Kolompár Dávid szavalata és Szomor Viktória gyógypedagógus fuvola szólója volt. A nagy sikert aratott szavalatot és hangszeres bemutatót követően a vendégeket a Kiskőrösi EGYMI intézményvezetője Markó Ibolya, és az EGYMI Országos Egyesülete elnöksége nevében Schaffer István titkár köszöntötte. A programot Vágó Ferencné a Kiskőrösi Tankerületi Központ igazgatója nyitotta meg, hangsúlyozva: „Tanuljunk egymástól, hogy minél jobban taníthassunk!”
A plenáris előadások sorát Dr. Kiss László az EMMI szakszolgálati és gyógypedagógiai referense kezdte, aki a gyógypedagógia fejlesztési irányairól beszélt. A köznevelési stratégia kapcsán kiemelt feladatként szólt az EGYMI-k együttnevelő tevékenységének támogatásáról. Dr. Szikora Ágnes az Oktatási Hivatal főosztályvezetője a 2020 évi pedagógus minősítés és tanfelügyelet időszerű kérdéseiről tájékoztatta a hallgatóságot. A pedagógus kompetenciák egy új elemmel, „a környezeti nevelésben mutatott jártasság, a fenntarthatóság értékrendjének hiteles képviselete és a környezettudatossághoz kapcsolódó attitűdök átadásának módja” bővültek. Hajnal Gabriella elnök a Klebelsberg Központ kiemelt feladatairól és fejlesztéseiről szólt. Részletesen mutatta be a most induló Lázár Ervin programot. Nagy Zsuzsa felnőttképzési vezető, a Nemzeti Fogyatékosságügyi- és Szociálpolitikai Központ munkatársa az EFOP 3.1.6-os pályázatokhoz kapcsolódó képzéseikről számolt be. Az AAK képzések mellett az autizmussal élő gyermekek és a súlyos, halmozottan sérült tanulók szakszerű ellátásához is ajánlott képzéseket. Rendhagyó előadást ez alkalommal a Széchenyi Egyetem docense Dr. Somogyi Ferenc tartott, aki a jövő lehetséges útjairól beszélt társadalmi és gazdasági szempontú megközelítésben. Méltán vívta ki a hallgatóság elismerését a „Tigrislovaglás” c. könyvének bemutatása.